Nová rostlinka vznikne pouze ze semínka

Konopí je v České republice nelegální, pokud jde o jeho klasickou verzi. Pokud jde o technické konopí, není se čeho obávat, avšak nejsou to zrovna konopí semena, o která byste měli zájem. Je tedy nutné si hned na začátku ujasnit to, že pokud byste chtěli skutečně semena zakoupit, budou to pouhé suvenýry. V případě, kdybyste začali rostlinu skutečně pěstovat, dostali byste se do konfliktu se zákonem. Ačkoliv za pěstování méně, než pěti rostlin je pouhý přestupek, za větší množství rostlin již hrozí opravdu velký postih v závislosti na tom, kolik rostlin se u vás najde a jakým způsobem je pěstujete.

marihuana

Neriskujte, nestojí to za to

Ačkoliv mnoho lidí láká pěstovat marihuanu, následně ji sušit a prodávat, vy byste se takového zločinu dopouštět neměli. Není to ani z dlouhodobého hlediska rentabilní, ani to není morální a už vůbec to není legální. Je třeba proto vědět, jaké jsou vaše možnosti, a těch se pevně držet. To například znamená, že si budete nakupovat opravdu jen pouhé suvenýry, nikoliv základ pro nové rostliny. Když s tím nebudete počítat a již budete přemýšlet nad tím, jak můžete vypěstovat statné a květy obsypané rostliny, pak z toho nemůže vzejít nic dobrého.

konopí

S rozumem a za lékařskými účely

Jediná přípustná cesta, která existuje, je pěstovat tuto rostlinu za lékařskými účely. Co to však znamená?

  • Pěstování pouze omezeného množství rostlin
  • Snaha o normální rostliny, nikoliv o bohatá květenství
  • Není třeba profesionálního vybavení pro pěstování

Je velký rozdíl mezi komerčním pěstováním za účelem prodeje sušených palic a pěstování rostlin marihuany za účelem výroby lékařských prostředků. Nicméně, i přes vaše nejčistější účely se však stále jedná o nelegální činnost, které byste se měli raději vyhýbat. Pokud byste si však nechtěli tuto činnost odepírat, je nutné vědět, že to budete dělat kompletně na své vlastní riziko.